Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Ekim 2022 Cumartesi

Enflasyon düşüşte, gıda fiyatları artıyor

Fransa’da enflasyon bir önceki aya göre yüzde 0,3 azalarak yüzde 5,6’ya geriledi. Enerji fiyatlarındaki artış yavaşlasa da gıda fiyatlarındaki artış hızı aynı şekilde devam ediyor.

Fransa’da enflasyon, Ulusal İstatistik Ofisi’nin ön verilerine göre, eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 0,3 düşerek yüzde 5,6’ya geriledi. Geçtiğimiz günlerde hükümet, enflasyonu kontrol altına almak ve enerji krizinin vatandaşlara etkisini hafifletmek için 2023’te rekor seviyede (270 milyar avro) dış borç alınacağını açıklamıştı.

Eylül ayında, enerji fiyatlarındaki artış geçen aylara göre yavaşladı. Gıdaya gelen zamlar ise devam ediyor. Geçen yıla göre gıda fiyatları ortalama 9,9, sebze - meyve gibi taze gıdaların fiyatı ise ortalama yüzde 11 yükseldi. 

Geri Dön 01 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN