Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Ocak 2023 Perşembe

Enflasyon beklentilerden hızlı düştü

Fransa’da ekim ve kasım aylarında yüzde 6,2 olarak ölçülen enflasyon beklentilerden daha hızlı düşerek aralıkta yüzde 5,9’a geriledi.

Enflasyon beklentilerden hızlı düştü

İstatistik ve Ekonomik Araştırma Enstitüsü INSEE’nin ilk verilerine göre ülkede enflasyon aralık ayında 0,3 puanlık azalışla yüzde 5,9’a geriledi. Enflasyondaki azalmanın sebebi olarak enerji piyasalarının sakinleşmesi ve hizmet fiyatlarındaki artışın yavalaması gösteriliyor. Öte yandan gıda fiyatlarındaki hızlı yükseliş ise sürüyor.

Ancak ekonomistler, enflasyondaki bu düşüşün kalıcı olacağını düşünmüyor. Doğal gaz ve elektrikte uygulanan fiyat artışı freninin 2023 itibarıyla yüzde 15’e yükseltilmesiyle, enflasyonun ocak ve şubat aylarında yeniden yükselişe geçmesi bekleniyor.

Geri Dön 05 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN