Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Aralık 2022 Çarşamba

Enerji tüketimi yüzde 9 azaldı

Fransa’da enerji tüketimi son 5 yılın ortalamasına oranla yüzde 9 azaldı. Beklenti ise yüzde 10’luk bir düşüştü.

Fransız şebeke operatörü RTE, bugün yaptığı açıklamada, doğalgaz ve elektrik tüketiminin düşmesi nedeniyle, ocak ve şubat ayları için elektrik arzında sorun yaşanması riskinin ‘orta seviyeye’ düşürüldüğünü açıkladı. 

Operatör, ülkedeki toplam enerji tüketiminin son 5 yılın ortalamasına göre yüzde 9 azaldığını, bu düşüşün eylül ayında tahmin edilenden çok daha fazla olduğunu aktardı. Hükûmet, geçtiğimiz aylarda hem haneleri hem de şirketleri elektrik tüketimini yüzde 10 düşürmeye çağırmıştı. 

RTE’nin raporunda, doğalgaz depolarının doluluk oranının son bir ayda neredeyse yüzde 100’den yüzde 85’e düştüğü belirtildi, bu kış sorun yaşanmasa da 2023-2024 kışının zor geçebileceği vurgulandı. 

Geri Dön 21 Aralık 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN