Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
09 Şubat 2023 Perşembe

Emeklilik reformuna karşı üçüncü protesto günü

Fransa’da emeklilik yaşının 62’den 64’e çıkarılmasını öngören reforma karşı çıkan sendikalar, 7 Şubat Salı günü toplu greve gitti. Bu, reform planlarının 10 Ocak’ta duyurulmasından bu yana üçüncü toplu seferberlik günü oldu. 

Grevler nedeniyle özellikle demir yolu, eğitim, akaryakıt ve enerji sektörleri durma noktasına geldi, yüz binlerce insan protesto için sokaklara indi. Sendika verilerine göre, yine 2 milyona yakın kişi sokaklardaydı.

Sendikalar, 11 Şubat Cumartesi günü için yeniden grev ve protestolara hazırlanıyor. CGT Sendikası Başkanı Philippe Martinez, “Hükümet halkı dinlemeyi reddettiği sürece, ufukta daha çok grev var” uyarısında bulundu. 

“Bu iş sokakta çözülecek”

Sol görüşlü Boyun Eğmeyen Fransa Milletvekili Francois Ruffin, “Hükümet, artık insanları ikna etmeye değil, teslimiyet ve bitkinlik yoluyla kazanmaya çalışıyor. Bu sorun, ya isyanla, ya da hükümete karşı artan nefretle sonuçlanacak” açıklamasında bulundu.

Hükûmet taviz vermeye açık

Başbakan Elisabeth Borne, emeklilik reformu planlarında küçük tavizler vermeye açık olduğunu aktardı. Başbakan, 22 yaşından önce çalışmaya başlayan ve uzun yıllar boyunca çalışanların 64 yerine 63 yaşında emekli olabilmesini önerdi. Ancak hükümet, reformun kilit unsurları konusunda değişiklik yapmamakta ısrarcı.

Geri Dön 09 Şubat 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN