Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Mart 2023 Çarşamba

Emeklilik reformuna karşı onuncu kitlesel seferberlik günü

Fransa’da emeklilik reformuna karşı toplu protesto ve grevlerin onuncu gününde başta enerji, ulaşım ve eğitim olmak üzere hemen hemen her sektörden on binlerce çalışan greve gitti. 

Emeklilik reformuna karşı onuncu kitlesel seferberlik günü

Ayrıca 300’den fazla Fransız sanatçı, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a, emeklilik reformunu geri çekmesini talep eden bir açık mektup yazdı. Mektupta, "Siz adil olmayan, verimsiz ve en savunmasız insanları ve kadınları daha ciddi şekilde etkileyen bir emeklilik reformunu zorlama yoluyla kabul etme yolunu seçtiniz" ifadeleri kullanıldı.

Macron bir ayda 6 puan kaybetti

Emeklilik reformunu oylama olmadan meclisten geçirmek için anayasanın 49/3. maddesini devreye sokan Macron’un popülaritesi, bir ayda 6 puan düşerek göreve geldiğinden bu yana kaydedilen en düşük seviye olan yüzde 28’e geriledi. Odoxa anketine göre, halkın yüzde 70’i, Macron’un kötü bir lider olduğunu düşünüyor.

Grev askıya alındı

Paris’te temizlik işçilerinin grevi askıya alındı. İki haftadan uzun süredir devam eden grev nedeniyle başkentte binlerce ton çöp birikmiş, çöp yığınlarının yakınlarında fareler ve hamam böcekleri görülmeye başlanmıştı.

Geri Dön 29 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN