Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Nisan 2023 Cuma

Emeklilik reformuna karşı 12'nci kitlesel seferberlik günü

Fransa’da Macron’un emeklilik yaşını 62’den 64’e çıkarmayı öngören emeklilik reformuna direnen sendikalar ve halk, dün yine protesto için sokaklardaydı. 

Toplu taşıma ve rafineri işçileri başta olmak üzere birçok sektörden çalışanlar greve gitti. CGT Sendikası lideri Sophie Binet, ‘Bu, kesinlikle son grev günü değil’ açıklamasında bulundu.

Başkent Paris’te ise temizlik görevlileri bugün itibarıyla süresiz greve gitti. Bugünden itibaren başkentte çöpler toplanmayacak. Parisli temizlik işçileri mart ayında iki haftalık grev yapmış, kentte 10 bin tona yakın çöp birikmişti. 

Emeklilik reformuna ilişkin kritik gün yarın: Muhalefet partileri, yasanın geri çekilmesi için Anayasa Mahkemesi’ne başvurmuştu. Anayasa Mahkemesi, bu başvuruya ilişkin nihai kararı yarın alacak. Mahkeme, yasanın tamamını ya da bir kısmını iptal etme yetkisine sahip. 

Geri Dön 14 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN