Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Mart 2023 Pazartesi

Emeklilik reformu, protestolar sürerken senatoda kabul edildi

Fransa’da emeklilik yaşını 62’den 64’e yükseltilmesini öngören reform, senatoda 112’ye karşı 195 oyla kabul edildi. 

Protestolar devam ederken yapılan oylama sonrası, oluşturulacak komite nihai taslağı hazırlayacak. Bu taslak hem Senato’ya hem de Ulusal Meclis’e sunulacak. Eğer hükûmet bu oylamalarda gerekli çoğunluğu sağlayamazsa, Başbakan Elisabeth Borne son derece tartışmalı olan 49/3 maddesini devreye sokarak oylama olmadan yasayı kabul ettirebilir.

Oylama sırasında Paris’te sokaklar karıştı. Polisin müdahalesi sonrası 32 kişi gözaltına alındı. CGT sendikası başkanı Philippe Martinez, “Sokaklarda milyonlarca insan varken, grevler sürerken, karşı taraftan aldığımız tek yanıt sessizlikken insan merak ediyor; sesimizi duyurmak için daha ne yapmamız lazım” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığına göre eylemlere ülke çapında 368 bin kişi katıldı. Salı günkü büyük grevde polise göre 1,3 milyon, sendikalara göreyse üç milyondan fazla insan protestolara katılmıştı.

Geri Dön 13 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN