Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Mart 2023 Çarşamba

Emeklilik reformu kabul edildi: Halk öfkeli, Macron kararlı

Fransa’da muhalefetin emeklilik reformuna ilişkin hükümete karşı sunduğu ortak gensoru önergesi reddedildi. Böylece, emeklilik yaşının 64’e çıkarılmasını öngören emeklilik reformu da nihai olarak kabul edilmiş oldu. 

Emeklilik reformu kabul edildi: Halk öfkeli, Macron kararlı

Önerge, 577 kişilik Ulusal Meclis’te sadece 9 oy farkla reddedildi. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yaptığı açıklamada istifa baskılarına boyun eğmeyeceğini vurguladı, "Parlamento feshedilmeyecek, kabine değişmeyecek, emeklilik reformu için referandum düzenlenmeyecek" ifadelerini kullandı. 

Fransa sokaklarında ise protestolar giderek hiddetleniyor. Neredeyse bir haftadır her akşam protestoların düzenlendiği başkent Paris’te pazartesi akşamı 200’ü aşkın protestocu gözaltına alındı, bazı protestocu grupların sokaklardaki çöp kutularını ve bisikletleri ateşe verdiği belirtildi. 

Sendikalar, 23 Mart Perşembe için yeniden toplu grev ve protesto çağrısı yaptı. Perşembe günkü greve katılımın yüksek olması, ülke genelinde hayatın durma noktasına gelmesi bekleniyor. 

Geri Dön 22 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN