Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Mart 2023 Salı

Emeklilik protestoları hararetleniyor: Hükûmet düşebilir!

Fransa'da emeklilik reformu tartışmalarında halk sokağa indi, meclisteki muhalif 5 parti hükûmete ortak gensoru önergesi verdi. Önerge kabul edilirse emeklilik reformu reddedilecek ve hükûmet düşecek.

Emeklilik protestoları hararetleniyor: Hükûmet düşebilir!

Fransa’da hükûmetin emeklilik reformunu oylama olmadan meclisten geçirme kararı üzerine halk sokağa indi. Hafta sonu boyunca devam eden protestolarda, özellikle başkent Paris’te polis ve protestocular arasında çatışma yaşandı. Hükûmet, meclis yakınlarındaki bölgelerde protesto düzenlenmesini yasakladı. Hafta sonu, 500’ün üzerinde protestocu gözaltına alındı. 

Protestocular, ülke genelinde birçok bölgede otobanları ve çevre yollarını ablukaya aldı. Toplu taşıma çalışanları ve hava trafik kontrolörleri de grevde, grevlerin önümüzdeki günlerde de devam etmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, emeklilik reformunu meclisten geçirmek için anayasanın 49/3 numaralı maddesini devreye sokma kararı aldığını perşembe günü açıklamıştı. 

Meclisteki muhalif 5 farklı siyasi grup, buna karşı hükûmete ortak gensoru önergesi verdi. Meclisteki sol koalisyon, iktidarın emeklilik reformunu kabul ettirmek için yeterli oy alamayacağının farkında olduğunu söyleyerek, "Macron hükûmeti, sadece ülkede değil Ulusal Meclis'te de azınlıkta olduğunun farkına vardı" açıklamasında bulundu. 

Gensoru önergesi kabul edilirse, emeklilik reformu reddedilecek ve hükûmet düşecek.

Geri Dön 21 Mart 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN