Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Nisan 2023 Salı

Elektrikli scooterları yasaklayan ilk AB ülkesi

Başkent Paris’te, elektrikli scooter kiralama hizmetinin devam edip etmemesi için düzenlenen referandumdan yüzde 89 oranla ‘hayır’ oyu çıktı. Elektrikli scooterlar, 1 Eylül’e kadar yasaklanacak. 

Belediye Başkanı Anne Hidalgo, referandumda 100 binden fazla kişinin oy kullandığını belirterek "Bu, yerel demokrasi için büyük bir zaferdir" açıklamasında bulundu. Hidalgo, yasağın en geç 1 Eylül’de yürürlüğe gireceğini aktardı. 

Dott, Lime ve Tier Mobility gibi elektrik scooter kiralama hizmeti veren şirketler, her ay yaklaşık 400 bin kullanıcının etkileneceğini savunarak yasağa karşı çıktı.

Fransa’da yılda yaklaşık 2,5 milyon kişi elektrikli scooter hizmetinden yararlanıyor. Ancak scooterlar, yaya güvenliğini tehlikeye attığı ve caddelere bırakıldığı gerekçesiyle tepki alıyordu.

Geri Dön 04 Nisan 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN