Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Aralık 2023 Çarşamba

Ehliyet alma yaşı 17’ye indi

Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameye göre, Fransa'da ehliyet alma yaşı 17'ye düşürüldü.

Fransa’da ehliyet alma yaşı 17’ye düşürüldü. Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre, Ocak 2024 itibarıyla yaş sınırının 18’den 17’ye indirileceği açıklandı. İçişleri Bakanlığı bu uygulamayla birlikte, mesleki eğitim alan öğrencilerin ulaşım imkânlarını genişletmek istediklerini duyurmuştu. 

17 yaşında ehliyet alanların, saatte en fazla 110 kilometre hız yapmalarına izin verilecek, alkol testlerinde promil oranı en fazla 0,2 miligrama kadar kabul edilecek. Bu oranın üzerinde alkol aldığı tespit edilen sürücülerin ehliyetlerine belirli sürelerle el konulacak. 

Fransa’da B sınıfı ehliyet alanların 3 yıl boyunca araçlarının arka camlarına 'acemi sürücü' anlamına gelen A işaretini yapıştırmaları gerekiyor.

Geri Dön 27 Aralık 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN