Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Mart 2023 Çarşamba

Ebeveynlerin, çocuklarının fotoğraflarını sosyal medyada paylaşması yasaklanabilir

Fransa’da ebeveynlerin, çocuklarının fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmasının yasaklanması gündemde. 

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un partisi Renaissance tarafından meclise sunulan yasa tasarısıyla, çocukların henüz kendileri karar veremeyecek yaştayken fotoğraflarının sosyal medyada yayınlanmasını engellemek ve çocukların gizliliğini korumak hedefleniyor. 

Renaissance Partisi’nden milletvekili Bruno Studer, 13 yaşından küçük, yani yasal olarak sosyal medya hesabı açacak yaşta olmayan çocukların, sosyal medyada paylaşılmış ortalama 1.300 fotoğrafı bulunuyor. 

Fransız hükümeti, ayrıca çocukların sosyal medya hesabı açması için veli izninin zorunlu kılınmasına ve çocukların bu platformlarda geçirdiği vakti sınırlamaya ilişkin yasalar üzerinde çalışıyor. 

Geri Dön 08 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN