Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Mayıs 2023 Perşembe

Dünya basın özgürlüğü listesi: Fransa 24, Türkiye 165'inci sırada

Merkezi Paris’te bulunan Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nün her yıl hazırladığı dünya basın özgürlüğü listesinde, bu yıl 180 ülke içinde Türkiye 165'inci, Almanya 21'inci, Fransa ise 24'üncü sırada yer aldı.

Basın özgürlüğü konusunda Norveç birinci, İrlanda ve Danimarka ise ikinci ve üçüncü oldu. Türkiye ise, bu yılki listede 16 sıra geriye düşerek 164'üncü sırada olan Rusya’nın arkasında yer aldı.

Raporda, basın özgürlüğünü kısıtlayan başlıca unsurlar olarak yapay zeka tarafından üretilen siyasi propaganda, ekonomik manipülasyon, yanlış içerik, dezenformasyon, ve gazetecilere yönelik tehditler gösterildi.

Listede yer alan 180 ülkenin üçte ikisinde, siyasetçilerin kamuoyunu yanıltmayı hedefleyen manipülasyon kampanyaları yaptığı belirtildi.

Geri Dön 04 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN