Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Ağustos 2023 Salı

Devlet okullarında çarşaf ve abaya yasaklanıyor

Fransa Eğitim Bakanı Gabriel Attal, İslami giysi türü olan çarşaf ve abaya gibi bol ve uzun kıyafetlerin devlet okullarında yasaklanacağını açıkladı. 

Bakan, Fransız TF1 kanalına verdiği demeçte, "Artık okullarda Müslüman öğrencilerin çarşaf giymemesine karar verdim. Bir sınıfa girdiğinizde öğrencilerin dinini sadece onların kıyafetine bakarak tespit edememelisiniz" ifadelerini kullandı. 

Yeni eğitim öğretim yılının başlayacağı 4 Eylül’den itibaren yürürlüğe girmesi planlanan yasak, parlamentonun aşırı sağ kanadı tarafından memnuniyetle karşılandı. Sol görüşlü muhalefet partisi Boyun Eğmeyen Fransa (France Insoumise) ise, Attal’ın kararının anayasaya aykırı olduğunu söyleyerek, hükûmetin Müslümanları ‘saplantılı şekilde’ reddettiği eleştirisinde bulundu. 

Fransa, okullarda başörtüsünü 2004 yılında, kamusal alanlarda peçeyi ise 2010 yılında yasaklamıştı.

Geri Dön 29 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN