Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Haziran 2024 Salı

Darmanin: Olimpiyat'a saldırı planı engellendi

İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, bu yaz düzenlenecek Paris Olimpiyatları'na yönelik bir terör saldırısı planının güvenlik güçleri tarafından engellendiğini açıkladı.

Fransa'da, Çeçenistan'dan gelen 18 yaşındaki bir genç, Saint-Etienne'deki futbol maçlarında seyircileri ve polisi hedef alarak 'şehit' olma planının arkasında olduğu şüphesiyle tutuklandı. Bakan Darmanin, 22 Mayıs'ta 18 yaşındaki Çeçen bir gencin Saint-Etienne'de oynanacak futbol maçlarına saldırı planladığını belirtti. Genç, seyircileri ve polisleri hedef alarak Olimpiyat etkinliklerine "ölmek ve şehit olmak" amacıyla saldırmak istediği şüphesiyle tutuklandı.

Paris Olimpiyatları, 26 Temmuz'da başlayacak ve 11 Ağustos'a kadar sürecek. Olimpiyat futbol maçları Fransa'nın çeşitli şehirlerinde oynanacak ve final Paris'teki Stade de France'da yapılacak.

Almanya da tehdit edilmişti

IŞİD'in Horasan kolu, Haziran 2024'te Almanya'da düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası sırasında Berlin, Münih ve Dortmund şehirlerinde saldırılar düzenlenmesi çağrısında bulunmuştu. Örgütün propaganda dergisinde, boş bir futbol stadyumu önünde kamuflaj üniformalı ve makineli tüfekli bir kişinin fotoğrafı yer almış ve "O hâlde son golü at" başlığı ile şehirler hedef gösterilmişti. 

Fransa'nın aldığı önlemler

IŞİD’in Avrupalı ülkelere yönelik terör tehdidi Fransa’da endişe yaratmış, terör riski seviyesi yükseltilmişti. İçişleri Bakanlığı, Paris’te müsabakaların yapılacağı belirli bölgelere QR koduyla giriş yapılacağını, kodu olmayanların ise bölgeye kesinlikle alınmayacağı açıklamıştı. İsteyenler, internet üzerinden, kimlik bilgilerini oluşturarak bir QR kod alabilir. 

Geri Dön 04 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN