Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Nisan 2024 Cuma

Dang humması endişesi

Fransa'da, küresel seyahatlerin artması ve iklim değişikliğinin etkileri nedeniyle, tropikal bir hastalık olan Dang humması vakalarında ciddi bir artış yaşanıyor.

Dang humması endişesi

Bu durum, özellikle 2024 Paris Olimpiyatları öncesinde endişelere neden olmuştur. Sağlık yetkilileri, Ocak ayından bu yana Dang humması vaka sayısının 1.679'a yükseldiğini ve geçen yıla göre rekor bir artış olduğunu bildirdi. Vakaların çoğunluğu, Fransa'nın Karayipler'deki deniz aşırı topraklarından ve Güney Amerika'dan gelen yolcular arasında görülüyor.

Hastalığın belirtileri

Dang humması, Aedes cinsi (Asya kaplan sivrisineği) sivrisineklerin ısırması sonucu bulaşan viral bir hastalıktır. Enfekte olan kişiler, sivrisinek ısırığından 4 ila 10 gün sonra belirtiler göstermeye başlar. Bu belirtiler arasında yüksek ateş, eklem ve baş ağrısı gibi grip benzeri semptomlar bulunur. Hastalığın ilerleyen günlerinde deri döküntüleri de görülebilir. Dang humması, dört farklı virüs türü tarafından taşınır ve bu nedenle bir kişi hayatı boyunca dört kez enfekte olabilir. İlk enfeksiyon genellikle hafif geçerken, sonraki enfeksiyonlar daha şiddetli olabilir ve mide bulantısı, nefes darlığı, kanama ve dolaşım yetmezliği gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Geri Dön 26 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN