Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Ocak 2023 Cumartesi

Cumhurbaşkanı Macron, sağlık reformu planlarını duyurdu

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkede üst üste gelen salgınlar, personel açığı, ve pratisyen hekimlerin grevi nedeniyle krizde olan sağlık sistemi için reform planlarını duyurdu.

Fransa'da üst üste gelen bronşiyolit, grip ve korona salgınları, uzun süredir devam eden personel açığı problemi, ve pratisyen hekimlerin grevi nedeniyle sağlık sistemi aşırı yük altında. 

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, cuma günü Paris banliyösündeki Corbeil-Essonnes hastanesinde yaptığı konuşmada, sağlık sistemi için reform planlarını duyurdu. 

Macron, hemşirelerin iş yükünü azaltmak ve asıl işlerine odaklanmalarını sağlamak için asistan doktor sayısını 2024'ün sonuna kadar şu anki 4 binden 10 bine çıkarmayı taahhüt etti, ayrıca daha fazla hemşire eğitmeye ve istihdam etmeye odaklanacaklarını söyledi. Hemşirelerin düzenli olarak fazla mesai yaptığını, bazen 35 saat aralıksız çalıştıklarını dile getiren Macron, haziran sonuna kadar daha tutarlı ve düzenli bir mesai organizasyonu sözü verdi. 

Ancak Macron, 'Bir iki yılda doktor yetiştirmiyoruz. Durumun önümüzdeki on yılda kötüleşmeye devam etmesi muhtemel' ifadelerini kullanarak, sağlık sistemi krizine mucize bir çözüm olmadığını vurguladı. 

Geri Dön 07 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN