Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Ocak 2024 Cumartesi

Çocuklarını özel okula gönderen Eğitim Bakanına sert tepki

Fransa’da Eğitim Bakanı Amélie Oudéa-Castéra’nın, çocuklarını devlet okullarından alıp özel okula yazdırması ülke gündemine oturdu.

Fransız Bakan eleştiriler üzerine verdiği demeçte, 'devlet okullarındaki öğretmen açığı' nedeniyle çocuklarını özel okula kaydetmek zorunda kaldığını açıkladı. Bakanın açıklamaları hem siyasetin hem de halkın daha da öfkelenmesine neden oldu. Ülkede artan gerilim sonrasında Bakan Castera özür diledi, yanlış anlaşıldığını savundu.

Oudéa-Castéra, çocuklarının naklini almak için gittiği devlet okulunda, veliler tarafından protesto edildi, "Eğitimden sorumlu bakan, ülkenin eğitimine güvenmiyor" ifadeleri kullanıldı. Bakan tepkiler sonrasında, çok üzgün olduğunu ve çocuklarının gittiği okul ismini vermesinin yanlış olduğunu ifade etti. 

Olay sonrasında BFMTV medya tarafından yapılan bir ankette, halkın yüzde 53’ü bakanın görevden alınması, yüzde 46’sı görevine devam etmesi yönünde görüş bildirdi.

Geri Dön 20 Ocak 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN