Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Temmuz 2023 Pazartesi

Cezayirli şirket ile TotalEnergies ortak çalışma yapacak

Cezayir'in milli petrol ve doğal gaz şirketi Sonatrach, Fransız merkezli enerji devi TotalEnergies ile ülkenin güneydoğusundaki iki gaz sahasının geliştirilmesi için bir anlaşma imzaladı.

Sonatrach CEO'su Tevfik Hakkar ve TotalEnergies CEO'su Patrick Pouyanne, Cezayir'in başkenti Cezayir'deki şirket merkezinde düzenlenen bir törende söz konusu anlaşmayı imzaladı. Anlaşmanın toplam değeri 739 milyon dolar olarak açıklandı. 

Hakkar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, anlaşmanın Tin Fouye Tabankort TFT II ve Tin Fouye Tabankort Güney doğal gaz sahalarının geliştirilmesiyle ilgili olduğunu ve bu sahaların toplam değerinin 739 milyon dolar olduğunu belirtti. Bu sahalardan 54 milyar metreküp doğal gaz ile 13 milyon ton sıvılaştırılmış petrol gazı ve kondensatın çıkarılacağını ifade etti. Hakkar, bu iki gaz sahasının 2026 yılına kadar 100 binden fazla petrol eşdeğeri üreteceğini de ekledi.

Tören sırasında ayrıca, Sonatrach ile TotalEnergies arasında Cezayir'den yıllık 2 milyon ton sıvılaştırılmış doğal gazın Fransız şirkete satışına ilişkin sözleşmenin uzatılması için bir anlaşma daha imzalandı.

Cezayir, yılda yaklaşık 130 milyar metreküp doğal gaz üretiyor ve bunun 55 milyar metreküpten fazlasını ihraç ederken 50 milyar metreküpünü de iç piyasada tüketiyor. Cezayir, yıllık 100 milyar metreküp doğal gaz ihracatı hedefine sahip.

Geri Dön 10 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN