Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2023 Pazartesi

Cezayir'den Fransa'ya 'tavizsiz ilerleme' mesajı

Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun, 8 Mayıs 1945'te Fransa'nın 45 bin Cezayirli göstericiyi öldürdüğü olayın 78'nci yıl dönümünde, Fransa ile müzakerelerde pazarlık veya tavizden uzak şekilde ilerleme kaydetmeyi umduğunu belirtti.

Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, Fransa ile sömürge dönemi (1830-1962) dosyaları hakkında müzakerelerde ilerleme kaydetmeyi umduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Tebbun, 8 Mayıs 1945'te Fransa'nın 45 bin Cezayirli göstericiyi öldürdüğü olayların 78. yılı vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Geçmişi ve ulusal hafıza dosyasını şeffaf ve tavizsiz bir şekilde ele alacaklarını belirtti.

Cezayir halkının yaptığı fedakarlıklara saygı göstermeyi sürdüreceklerini söyleyen Tebbun, Fransa ile ortaklaşa kurulan komitenin çalışmalarının önemine değindi ve nükleer denemeler ile kayıp kişiler dosyalarının da aralarında olduğu konuları incelemek için çalışacaklarını belirtti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile birlikte 10 kişilik bir ortak komite oluşturduklarını açıklayan Tebbun, tarih ve ulusal hafıza meselesini cesurca ve hakkaniyetle ele alma çabalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Geri Dön 08 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN