Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Ağustos 2023 Çarşamba

Cezaevlerinin doluluk oranı rekor kırdı: Mahkumlara tazminat ödenecek

Fransa'da cezaevlerinin doluluk oranları rekor kırdı. AİHM, Fransa'yı bazı mahkumlara 25 bin avroya kadar tazminat ödenmesine hükmetti.

Fransa’da cezaevlerinin doluluk oranı ülke genelinde yüzde 123’e, tutuklu ve kısa süreli hükümlülerin bulunduğu yerleşkelerde ise yüzde 146’ya yükseldi. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), ‘temel hakların ciddi şekilde ihlal edilmesi’ nedeniyle bazı mahkumlara 25 bin avroya kadar tazminat ödenmesine hükmetti. 

Adalet Bakanlığı verilerine göre, Fransa’da şu anda 74 bin 513 kişi cezaevinde. Bu kişilerin 2 bin 478’si, aşırı yoğunluk nedeniyle, yatak yerine yere atılan şiltelerde yatıyor. 

Bakanlık verilerine göre, polis şiddetine karşı başlayan ayaklanmalar ve tutuklu yargılama sürelerinin artması, cezaevlerinin doluluğunda önemli rol oynuyor. 17 yaşındaki gencin polis tarafından öldürülmesiyle başlayan ayaklanmalarda mahkemeler 742 kişi için hapis cezası verirken, 600’den fazla kişiyi doğrudan hapse göndermişti. 

Tutukluları savunma grubu ‘Observatoire International des Prisons’, hükûmet somut bir adım atmazsa hapishanelerdeki koşulların daha da kötüleşeceği uyarısında bulunuyor.

Geri Dön 02 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN