Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Haziran 2023 Cumartesi

Çevreciler, pestisit kullanımı nedeniyle hükûmete dava açtı

Fransız çevreci sivil toplum kuruluşlarından oluşan bir koalisyon, böcek ilacı kullanımıyla ilgili düzenlemeleri ihlal ettiği gerekçesiyle Fransız hükûmetine dava açtı. 

Çevreci kuruluşlar, ülkedeki kuş, böcek ve diğer hayvanların nüfusunda yaşanan düşüşte Fransız hükûmetinin büyük payı olduğunu savunuyor. 

Son 30 yılda Fransa’da böcek popülasyonunun yüzde 75, yabani kuş popülasyonunun yüzde 30 azaldığına dikkat çeken beş Fransız STK, biyoçeşitlilikteki bu düşüşün, zehirli böcek ilaçlarının kullanımına yeterli sınırlama getirilmemesi olduğunu dile getirdi. 

Paris İdare Mahkemesinde yapılan ilk duruşmada, yargıçların, hükûmete ‘tespit edilen tüm eksikliklere son vermesi ve ortaya çıkan ekolojik hasarı onarmak için tüm yararlı önlemleri alması’ emri verilmesini önerildi.

Geri Dön 03 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN