Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
31 Ocak 2023 Salı

Büyük grev günü geldi çattı

Fransa’da bugün, emeklilik reformuna karşı ülke çapında grev yapılacak. 19 Ocak’taki greve 2 milyon insan katılmıştı, bunda katılımın daha yoğun olması bekleniyor. Toplu ulaşım aksayacak.

Fransa’da sendikalar, hükûmetin emeklilik yaşını 64’e çıkarma planları karşısında 31 Ocak’ta ülke çapında grev ve protesto çağrısında bulundu. Bir önceki grev çağrısı 19 Ocak için yapılmış, çok sayıda sektörden çalışanın katıldığı seferberlik gününde 2 milyonu aşkın kişi sokaklara inmişti. 

Ülke genelinde 200’den fazla gösteri planlandığını duyuran sendikalar, katılımın 19 Ocak’takinden daha fazla olmasını bekliyor. Grevler nedeniyle özellikle toplu taşımanın ciddi ölçüde sekteye uğraması bekleniyor. Devlet demir yolu şirketi SNCF, “Planladığınız seyahatleri mümkünse iptal edin ya da erteleyin” uyarısında bulundu. Ayrıca, hava trafik kontrolörlerinin de greve katılması nedeniyle her 5 uçuştan 1’i iptal edildi.

Hükûmet ise geri adım atmıyor. Başbakan Elisabeth Borne’ye göre reformdan geri dönülmesi artık tartışmaya açık değil. CFDT Sendikası ise Başbakan’ın açıklaması üzerine, “Fransız halkı, reforma çok olumsuz bakıyor ve bu olumsuz görüş giderek yayılıyor” diyerek, hükûmetin protestoları görmezden gelmesinin hata olduğunu savundu.

Geri Dön 31 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN