Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Kasım 2022 Cuma

Boğa güreşleri tamamen yasaklansın talebi

Fransız Parlamentosu, ülkenin büyük bölümünde hâlihazırda yasak olan boğa güreşinin ülke genelinde tamamen yasaklanmasını tartışıyor.

Fransa’da hayvanlara eziyet etmek ve şiddet uygulamak, 45 bin avro para cezası ve 3 yıla kadar hapisle cezalandırılıyor. Ancak bazı istisnai bölgelerde, yılda 160 ila 200 boğa güreşi düzenleniyor ve her yıl yaklaşık bin kadar boğa bu şekilde ölüyor. 

Boğa güreşinin tamamen yasaklanmasına yönelik yasa tasarısını hazırlayan sol görüşlü milletvekili Aymeric Caron, boğa güreşini ‘barbarlık’ olarak niteledi ve hayvanlara eziyet etmeye dayalı bir geleneğin uygar bir toplumda yeri olmadığını dile getirdi. 

Anketlere göre, Fransız vatandaşlarının 10’da 9’u da boğa güreşinin tamamen yasaklanmasından yana. Cumhurbaşkanı Macron ise geleneksel bir uygulama olduğu için bunun yasaklanmasını istemediğini, ancak uzlaşmaya açık olduğunu söylüyor. 

Geri Dön 25 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN