Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2024 Cumartesi

Bir aylık yağış 24 saatte düştü

Fransa'nın doğusundaki Moselle'e, bir aylık yağış 24 saatten kısa bir sürede düştü. Bölgede, olağanüstü sel riski nedeniyle kırmızı alarm ilan edildi.

Bir aylık yağış 24 saatte düştü

Fransa'nın doğusunda yer alan Moselle, perşembe akşamından beri devam eden yoğun yağışların ardından 'olağanüstü sel riski' nedeniyle kırmızı alarm durumuna alındı. 175'ten fazla yerleşim biriminin etkilendiği ilde 24 saatten kısa bir sürede bir aylık yağış kaydedildi.

Dün sabah saatlerinde ilan edilen 'olağanüstü sel riski nedeniyle kırmızı alarm' durumu, akşam saatlerinde 'turuncu alarm' alarm durumuna düşürülürken, gece devam eden yağışlar nedeniyle Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarısı seviyesini yeniden 'kırmızıya' çıkardı.

Ölü ve yaralı yok

600'den fazla araçla 1000'den fazla itfaiye eri ile onlarca ilk yardım ekibinin sel felaketiyle mücadele ettiği ilde ölüm ve yaralanma olayı yaşanmadı. Su altında kalan bazı yerleşim birimlerinde mahsur kalanlar itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Yine yüksek yağışların kaydedildiği doğudaki Bas-Rhin kenti de sel riski nedeniyle turuncu alarm durumuna alındı.

Geri Dön 18 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN