Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Haziran 2023 Çarşamba

'Başörtülü futbolcu’ tartışması

Fransa'da kadın futbolcuların başörtüsü takmasına yönelik tartışma yaşanıyor. Danıştay raportörü, amatör sporcuların takabileceğini, milli takımdakilerin ise 'tarafsızlık' gereği takamayacağını söyledi.

Fransız Danıştayı Kamu Raportörü, amatör kadın sporcuların futbol müsabakalarında başörtüsü takmasına izin verilebileceği yönünde görüş bildirdi. Milli takımdaki futbolcuların ise başörtüsü takamayacağı belirtildi. 

Kamu Raportörü, amatör futbolcuların başörtüsü takılması için Fransız Futbol Federasyonu’dan yönetmeliğin değiştirilmesini ve 1. maddenin iptal edilmesini talep etti. Söz konusu madde, ‘siyasi, felsefi, dini ya da sendikal bir aidiyeti görünürde ifade eden her türlü işaret ya da giysiyi’ yasaklıyor. 

Milli sporcuların ise ‘ulusu temsil etme’ görevi bulunduğu için ‘tarafsızlık’ ilkesine göre hareket etmesi gerektiği vurgulandı.

Danıştay, nihai kararını üç hafta içinde açıklayacak. Fransa’da Danıştay, karar alırken genelde kamu raportörünün tavsiyelerine uyuyor. 

Geri Dön 28 Haziran 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN