Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
28 Nisan 2023 Cuma

Başbakan bu kez 49/3'ü kullanmak istemiyor: Göç yasası ertelendi

Fransa Başbakanı Elisabeth Borne, hükûmetin önümüzdeki 100 gün için hazırladığı yol haritasını kamuoyuna sundu. Borne, halkın büyük bölümünün karşı çıktığı Göç Yasası ile ilgili görüşmelerin sonbahara ertelendiğini duyurdu. 

Emeklilik yaşını 64’e çıkarmayı öngören tartışmalı reformun yasalaşması nedeniyle halkın hükûmete öfkesi sürüyor. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, emeklilik reformu yasalaştıktan sonra yaptığı ilk konuşmada, "Bana, güvenizi geri kazanmam için 100 gün verin" ifadelerini kullanmıştı. 

Başbakan Borne’un sunduğu planlara göre, hükûmet, yaz aylarında satın alma gücünün iyileştirilmesi, orman yangınlarının engellenmesi, sanayide yeşil enerjiye geçiş ve sağlık sisteminde reforma ilişkin yasa tasarılarına odaklanacak. 

49/3'ü kullanmak istemiyor: "Halkı bölecek bir yasayı daha tartışmanın zamanı değil"

Yasa dışı göçle mücadeleyi hedefleyen ve kağıtsız göçmenlerin sınır dışı işlemlerinin hızlandırılmasını öngören yasa tasarısıyla ilgili görüşmeler ise sonbahara ertelendi. Hükûmeti mecliste salt çoğunluğa sahip olmadığı için bu yasayı hayata geçirmekte zorlanacaklarını belirten Borne, Anayasa’nın yasaları oylama olmadan meclisten geçirme imkanı veren 49/3. maddesini artık kullanmak istemediğini dile getirdi. 

Başbakan, "Fransız halkını bölebilecek bir yasa tasarısını daha tartışmanın zamanı değil" ifadelerini kullandı. 

Geri Dön 28 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN