Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Ocak 2023 Perşembe

Başbakan açıkladı: Emeklilik yaşı 64’e çıkacak

Fransa Başbakanı Elisabeth Borne, ülkenin en tartışmalı konularından biri olan emeklilik reformunun detaylarını açıkladı. Emeklilik yaşı 62’den 64’e çıkacak.

Fransa Başbakanı Elisabeth Borne, uzun zamandır beklenen ve Macron’un ikinci cumhurbaşkanlığı döneminin en tartışmalı konularından biri olan emeklilik reformuna ilişkin detayları kamuoyuna sundu. Borne’un yaptığı açıklamaya göre, şu anda 62 olan emeklilik yaşı, kademeli olarak yükseltilerek 2030’a kadar 64’e çıkacak. 2027’den itibaren, tam maaş olarak emekli olmak için kişinin en az 43 yıl çalışmış olması şart koşulacak. 

Başbakan Borne konuyla ilgili vatandaşların endişelerinin farkında olduğunu söyledi ve “Emeklilik sistemimizi değiştirmenin Fransızların kafasında soru işaretleri ve korkular yarattığının farkındayım” dedi. Borne, hükûmetin vatandaşları söz konusu reformun gerekli olduğuna ikna etmek için çalışacağını vurguladı. Macron ve Borne, Parlamento’da salt çoğunluğa sahip olmadıkları için reform yasasının kabul ettirilmesi kolay olmayacak. 

Başbakan’ın açıklamalarının ardından, ülkenin en büyük 8 sendikası, 19 Ocak’ta ulusal grev ve protesto çağrısında bulundu. Odoxa tarafından yapılan ankete göre, her 5 kişiden 4’ü emeklilik yaşının yükseltilmesine karşı. 

 

 

Geri Dön 12 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN