Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Mayıs 2024 Pazartesi

Baget ekmek kokulu posta pulu

Fransa'nın gastronomi sembolü olan baget ekmek için özel bir posta pulu satışa çıktı. Pulun üzeri ovalandığında, baget ekmek kokusu yayılıyor ve satış fiyatı 1,96 avro.

Baget ekmek kokulu posta pulu

Fransız posta şirketi La Poste, bu özel pulu satışa sundu. Pulun üzerinde, Fransa bayrağının renkleri olan kırmızı, beyaz ve mavi bir kurdele ve bir baget ekmeği çizimi bulunuyor.

Posta pulunun lansmanı, unlu mamul ve tatlı şeflerinin koruyucu azizi Saint-Honoré günü olan perşembe günü yapıldı. Pullar, ardından 17 Mayıs Cuma günü satışa çıktı.

Pullarda kullanılan mürekkepte koku veren mikro kapsüller yer alıyor. La Poste, internet sitesinde, "Baget, günlük hayatlarımızın ekmeği, gastronomimizin sembolü, kültürümüzün mücevheri" ifadelerine yer verirken, kokunun, başka bir üreticiden alındıktan sonra 'kapsüllendiği' aktarıldı.

Ekmek kokulu özel pul, cuma günü satışa çıktı ve 1,96 avroya satılıyor. Özel puldan 594 bin adet basıldı.

Geri Dön 20 Mayıs 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN