Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
12 Mayıs 2023 Cuma

Aşırı sağcıların hedefi olan belediye başkanı istifa etti

Fransa’da aşırı sağ görüşlü kişiler tarafından hedef gösterilen Belediye Başkanı Yannick Morez, aldığı ölüm tehditlerinin ardından istifa etti.

Fransa'nın batısındaki Saint-Brevin-les Pins Belediye Başkanı, bölgedeki bir okulda göçmen kabul merkezi kurmayı planlıyordu. Morez, istifasının ‘kişisel nedenlerden’ olduğunu söyledi, ancak devletten aradığı desteği göremediğini de sözlerine ekledi. Morez, ayrıca bölgede ağırlanan mültecilerin kamu düzenine hiçbir zarar vermediğini vurguladı. 

Aşırı sağcılar, göçmenler için yaptığı çalışmalar nedeniyle 22 Mart’ta Morez’in evini kundaklama teşebbüsünde bulunmuş, ardından belediye başkanına ölüm tehditleri yollamaya başlamışlardı. 

Sosyalist Parti Genel Başkanı Olivier Faure, ülkede aşırı sağın giderek normalleşmesini ‘utanç verici’ olarak niteledi. 

Güncel anketlere göre, geçen sene Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve aşırı sağcı Marine Le Pen arasında yapılan ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçimleri şu anda yapılsa, seçimin kazananı Le Pen oluyor. 

Geri Dön 12 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN