Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Haziran 2023 Cumartesi

Aşırı sağcılar, bıçaklı saldırı sonrası sokağa indi

Fransa'da 4'ü çocuk 6 kişinin yaralandığı bıçaklı saldırı sonrası aşırı sağcılar sokağa indi. Saldırının olduğu parkta toplanan aşırı sağcılar 'mültecilere ölüm' dedi.

Fransa’nın Annecy kentindeki bir oyun parkında 8 Haziran Perşembe günü Suriye uyruklu bir mülteci tarafından düzenlenen bıçaklı saldırı sonucunda 4 çocuk ve 2 yetişkin yaralanmıştı. Olayın yaşandığı parkta gösteri düzenleyen aşırı sağcılar, ‘mültecilere ölüm’ sloganları attı. 

30 ila 40 yaşlarındaki aşırı sağcılar, valiliğin izin vermemesine rağmen olayın yaşandığı parkta gösteri düzenledi. Göstericiler, Fransa milli marşını söyledi ve polis kontrolü altında 'mültecilere ölüm' sloganları attı. 

Başbakan Elisabeth Borne, ağır yaralanan ve hastanede tedavi görmeye devam eden iki çocuğun durumunun ‘kritik ama stabil’ olduğunu, saldırganın ise gözaltında tutulduğunu açıkladı. Borne, saldırganın İsviçre’ye yasal olarak iltica etmiş Suriyeli bir sığınmacı olduğu, psikiyatrik hastalık geçmişi olmadığını belirtti. 

Savcılık, ilk bulgulara göre saldırganın ‘terörist motivasyonu olmadığını’ vurgulasa da, aşırı sağcı politikacılar saldırganın kökenine odaklanarak konuyu göç politikalarına getirdi. 

Aşırı sağcı Marine Le Pen, Fransa’nın kitlesel göç konusunda AB’den bağımsızlaşması çağrısında bulundu. Sağ görüşlü Cumhuriyetçiler Partisi’nden Eric Ciotti ise, “Saldırgan, bu tip saldırılarda hep gördüğümüz profile benziyor” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 10 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN