Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Şubat 2023 Perşembe

Aşırı sağcı Zemmour, ırkçı ifadeleri nedeniyle yeniden yargılanacak

Fransa'da Yargıtay, Müslümanları ve Afrikalıları hedef alan ırkçı ifadelerinden dolayı yargılanan ve beraat eden aşırı sağcı Eric Zemmour hakkındaki beraat kararını iptal etti. 

Aşırı sağcı siyasetçi Eric Zemmour, 2019’da Müslümanlara ve Afrikalılara karşı kullandığı İslam ve göçmen karşıtı ifadeler nedeniyle 2021’de yargılanmış ve beraat etmişti. Yargıtay, mahkemenin davaya ilişkin verdiği beraat kararını iptal etti. 

2019’da katıldığı ‘Sağın Sözleşmesi’ isimli toplantıda Fransa’daki Müslümanlar için ‘istilacı’, göçmenler içinse ‘sömürgeci’ ifadelerini kullanan Zemmour, başörtüsü ve Arap entarisi hakkında ‘işgalci bir ordunun üniforması’ yorumunda bulunmuştu. Paris Ceza Mahkemesi Zemmour’a 10 bin avro para cezası vermiş, ancak Temyiz mahkemesi, 2021’de aldığı kararda Zemmour’un bütün bir toplumu değil, sadece belirli bir grubu hedef aldığı gerekçesiyle Zemmour’u beraat ettirmişti. 

Nefret söylemleri ve ırkçı ifadeleri nedeniyle daha önce birçok kez para cezasına çarptırılan Zemmour, Fransa’yı ‘kontrolsüz göç ve İslam etkisinden kurtarmak’ amacıyla geçen sene cumhurbaşkanlığına aday olmuş ancak seçimi kaybetmişti. 

Geri Dön 23 Şubat 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN