Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Eylül 2022 Cumartesi

Aşırı sağcı lider 115 bin avro telif ödedi

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adaylığını açıklayan aşırı sağcı Yeniden Fetih Hareketi Lideri Eric Zemmour, kampanya videosunda izinsiz görüntüler kullandığı gerekçesiyle 115 bin avro telif parası ödedi.

Aşırı sağcı lider 115 bin avro telif ödedi

Fransa’da 30 Kasım 2021’de düzenlenen cumhurbaşkanı seçimlerinde adaylığını açıklayan aşırı sağcı Yeniden Fetih Hareketi lideri Eric Zemmour’un kampanya videosu pahalıya patladı. Zemmour’un 10 dakikalık klibinde çok sayıda video, fotoğraf, müzik ve belgeyi izinsiz kullandığı tespit edildi. Bu sebeple mart ayında 70 bin avro para cezasına çarptırılan Zemmour’un telif hakkı için 115 bin avro ödediği ortaya çıktı. Zemmour, uzun adli prosedürle uğraşmamak için cezalara itiraz etmedi.

Fransa’da Telif Haklarını Koruma Yasası gereği 3 saniyeden fazla süreyle kullanılan görüntü, ses ve müzik için izin alınması veya telif hakkı ödenmesi gerekiyor. Zemmour’un söz konusu klibi daha önce de YouTube’dan kaldırılmıştı. Ünlü yönetmenler Luc Besson’dan François Ozon’a, yapımcı şirketler Gaumont’dan EuropaCorp’a, Fransa Kamu Televizyon kanallarından devlet arşiv kurumu İNA’ya kadar birçok kişi ve kurum, aşırı sağcı lider hakkında şikâyetçi olmuştu. 

Geri Dön 24 Eylül 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN