Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Temmuz 2024 Cumartesi

Aşırı sağ ikinci turda çoğunluğu alamayabilir

Fransa'da erken seçimlerin ikinci turu yaklaşıyor. Yapılan son ankete göre; aşırı sağ ittifak, tek başına gereken salt çoğunluğa ulaşamayabilir.

Aşırı sağ ikinci turda çoğunluğu alamayabilir

Fransa'da ikinci tur seçimler yaklaşırken, 3 Temmuz tarihli "Toluna Harris Interactive" anketine göre aşırı sağcı Ulusal Birlik (RN) ittifakı, 289 sandalye gerektiren salt çoğunluğa ulaşamayabilir. Ankete göre, RN ittifakı 190-220, Yeni Halk Cephesi 159-183, Macron’un "Cumhuriyet İçin Hep Birlikte" ittifakı 110-135 ve Cumhuriyetçiler 30-50 sandalye kazanabilir.

4 Temmuz tarihli Ifop-Fiducial anketi ise RN ittifakının 210-240, Yeni Halk Cephesi'nin 170-200 ve Macron ittifakının 95-125 sandalye elde edeceğini gösteriyor. 

Başbakan Gabriel Attal, bazı seçim bölgelerinde merkez ve sol ittifak adaylarının aşırı sağa karşı yarıştan çekilmesini "sorumluluk" olarak nitelendirdi. İlk turda, 306 seçim bölgesinde üç aday ikinci tura kalırken, oyların bölünmemesi için 200'den fazla aday çekildi.

9 Haziran'daki AP seçimlerinde yüzde 31,4 ile birinci sırada yer alan RN'nin oyları arttı. Cumhurbaşkanı Macron, erken seçim kararı alarak Meclis'i feshetti. İlk tur 30 Haziran'da, ikinci tur ise 7 Temmuz'da yapılacak.

Geri Dön 06 Temmuz 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN