Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Mayıs 2023 Perşembe

Aşı olmadığı için işten çıkarılan sağlık çalışanları işe dönebilecek

Fransa Sağlık Bakanlığı, zorunlu aşı uygulamasına katılmadığı için işi askıya alınan binlerce sağlık çalışanının, mayıs ortasından itibaren işlerine dönebileceğini duyurdu.

Fransa hükûmetinin sağlık sektöründe zorunlu aşı uygulaması nedeniyle, aşı olmak istemeyen binlerce sağlık ve bakım çalışanı, Eylül 2021 itibarıyla işten uzaklaştırılmıştı. Sağlık Bakanlığı, işi askıya alınan çalışanların mayıs ortasından itibaren işe dönebileceklerini duyurdu.

Karar, Fransa Yüksek Sağlık Otoritesi’nin (HAS), sağlık çalışanları için aşı zorunluluğunun kaldırılmasına yeşil ışık yakmasının ardından geldi. 

Sağlık Bakanı François Braun, görevi askıya alınan yaklaşık 2 bin aşısız hemşire, sağlık sektöründeki diğer çalışanlar ve itfaiyecinin, önümüzdeki haftalarda işe dönmesine yönelik kararnameyi önümüzdeki haftanın başında imzalayacağını açıkladı. 

Geri Dön 04 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN