Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Ekim 2023 Pazartesi

Aliyev: Yeni bir çatışma yaşanırsa müsebbibi Fransa olacaktır

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'a silah tedarik eden Fransa'ya "Yeni bir çatışma yaşanırsa müsebbibi Fransa olacaktır" dedi.

Aliyev: Yeni bir çatışma yaşanırsa müsebbibi Fransa olacaktır

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Fransa'nın Ermenistan'a silah sağlamasının barışa katkıda bulunmadığını ve yeni bir çatışmaya yol açabileceğini belirterek, böyle bir çatışmanın sorumlusu olabileceğini söyledi. Aliyev, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile yaptığı telefon görüşmesinde, AB, Fransa, Almanya ve Ermenistan liderlerinin İspanya'nın Granada şehrinde gerçekleştirdiği toplantı sonrası yayımlanan bildiride, Azerbaycan'ın katılmadığı halde ülkesinin adının geçmesinin yanlış olduğunu ifade etti.

Aliyev, Granada'daki toplantıya Türkiye'nin de katılması talebinin Fransa tarafından reddedilmesi üzerine Azerbaycan'ın katılmadığını hatırlattı ve Fransa'nın Ermenistan'a silah sağlamasının barışa katkı sağlamadığını, aksine yeni bir çatışmaya neden olabileceğini dile getirdi. Ayrıca, Avrupa Parlamentosu'nun Azerbaycan aleyhine kabul ettiği "ksenofobik" ve "şovenist" bir bildiriye karşı çıktığını ve bu bildirinin bölgenin barış ve istikrarına katkı sağlamayacağını belirtti.

Geri Dön 09 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN