Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Mayıs 2023 Cumartesi

AİHM, bebek göçmenleri gözaltında tutan Fransa’yı suçlu buldu

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), aralarında bebeklerin de bulunduğu yaşı küçük göçmenleri gözaltında tutan Fransa’yı mahkum etti. Davacılara 19 bin avro tazminat ödenecek. 

Karar, küçük çocuklarıyla beraber uzun süre gözaltında kalan iki mültecinin başvuruları sonucu açılan iki ayrı davada alındı. Sınır dışı edilmeden önce 7,5 aylık oğluyla 9 gün gözaltında kalan Gineli bir kadın, ve 8 aylık, 6 ve 8 yaşlarındaki üç çocuğuyla 10 gün gözaltında tutulan Angolalı bir kadın, AİHM’e başvurmuştu. 

Mahkeme, Fransa’nın, söz konusu göçmenlerin özgürlük ve güvenlik haklarını ihlal ettiğine hükmetti. Fransa, başvuru sahiplerine toplam 19 bin euro tazminat ödeyecek.

Geri Dön 06 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN