Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Eylül 2023 Cuma

Adalet Bakanı, görevdeyken yargılanan ilk bakan olacak

Fransa Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti, görevdeyken yargılanacak ilk bakan olarak tarihe geçecek. 

Dupond-Moretti, kendini veya müvekkillerini ilgilendiren davalarla ilgili hakimlere baskı yapmak ve görevi kötüye kullanmakla suçlanıyor. Bu olay, 5'inci Cumhuriyet döneminde bir ilk olarak kayda geçiyor.

Adalet Bakanı Dupond-Moretti, 'çıkar çatışması ve görev kötüye kullanma' suçlamalarıyla Cumhuriyet Adalet Mahkemesi'nde yargılanacak. Normalde bakanlar görev süreleri sona erdikten sonra böyle bir mahkemede yargılanırken, Dupond-Moretti, görevdeyken yargı karşısına çıkacak olan ilk bakan olacak.

Suçlamalar arasında, eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin de dahil olduğu "telekulak davası" ön soruşturmalarında görev alan üç hakime yönelik başlatılan idari takip de bulunuyor. Dupond-Moretti ayrıca, Monaco'da sorgu hakimi olarak görev yaparken maruz kaldığı baskıyı dile getiren Hakim Edouard Levrault hakkında idari soruşturma başlatmakla da suçlanıyor. "Telekulak davası" soruşturması sırasında, Dupond-Moretti ve diğer birçok avukatın telefon faturaları incelenmişti. Bakan olmadan önce, Levrault'un şikayet ettiği polislerden birinin avukatlığını yapan Moretti, hakimin yöntemlerini eleştirmişti.

Geri Dön 15 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN