Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Ağustos 2023 Çarşamba

96 yaşındaki yalnız kadını 194 bin avro dolandırdılar

Fransa’nın Clamart kentinde yalnız yaşayan 96 yaşındaki bir kadın, kendisini avukat olarak tanıtan iki kişi tarafından 194 bin avro dolandırıldı. 

96 yaşındaki kadın, Temmuz 2021-Ocak 2022 tarihleri arasında, telefon faturası borcu olduğunu iddia eden ve ‘yardım’ teklif eden dolandırıcılara avukatlık masrafları adı altında toplam 194 bin avro ödeme yaptı.

Dolandırıcılardan biri, kadına 500 bin avro fatura borcu olduğunu, faturayı ödemezse hattının kesileceğini söyleyerek, durumu para ödemeden çözmek için ‘bir avukat arkadaşını’ önerdi. Daha sonra, kendisini avukat olarak tanıtan kişi kadınla temasa geçerek ondan davayı başlatmak, avukatlık ve dosya masrafları için para istemeye başladı. 

Kadının parası bitince, dolandırıcılar kadından evini satmasını istedi. Kadın bunu da yapacaktı, ancak akrabalarından biri durumu fark edip polise haber verdi. 

Kadın, Le Parisien’e verdiği demeçte, dolandırıcı hakkında "İyi biriydi. Bana bu davayı kazanacağımızı ve bütün paraları geri alacağımı söyledi. Ona çok güvenmiştim" ifadelerini kullandı. 

Geri Dön 09 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN