Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Mayıs 2024 Perşembe

77'nci Cannes Film Festivali başladı

Fransa'da 11 gün sürecek olan 77'nci Cannes Film Festivali, görkemli bir açılış töreniyle başladı.

Festivalde bu yıl Altın Palmiye ödülü için 22 film yarışacak. Festivalin jüri başkanlığını üstlenen isim, "Barbie" ve "Lady Bird" gibi filmleriyle tanınan Amerikalı oyuncu, senarist ve yönetmen Greta Gerwig oldu. Gerwig'e jüri üyeliğinde, senarist ve fotoğrafçı Ebru Ceylan, Oscar adayı Amerikalı oyuncu Lily Gladstone, Fransız oyuncu Eva Green, Lübnanlı yönetmen Nadine Labaki, İspanyol yönetmen Juan Antonio Bayona, İtalyan oyuncu Pierfrancisco Favino, Japon yönetmen Hirokazu Kore-eda ve Fransız oyuncu Omar Sy eşlik ediyor.

Altın Palmiye Onur Ödülü Meryl Streep'e

Festivalin öne çıkan anlarından biri, Altın Palmiye Onur Ödülü'nün 3 Oscar ödüllü usta oyuncu Meryl Streep'e verilmesi oldu. Streep, ödülünü almadan önce iki dakika boyunca ayakta alkışlandı. Fransız yıldız Juliette Binoche, ödülü takdim ederken Streep'i "uluslararası bir hazine" olarak tanımladı ve onun sinemaya olan bakış açısını değiştirdiğini belirtti.

Streep, Cannes Film Festivali'ne 35 yıl sonra tekrar katıldığı için duygularını paylaştı. 1989'da "Evil Angels" filmiyle son katılımını anımsatarak, o dönemde bir aktrisin kariyerinin bu yaşta sona ermesinin beklenen bir durum olduğunu ifade etti. Streep, bu gece burada olmasının ve kariyerinin devam etmesinin, aralarında jüri başkanı Gerwig'in de bulunduğu, birlikte çalıştığı yetenekli sanatçılar sayesinde olduğunu vurguladı. Gerwig, Streep'i 2019 yapımı "Little Women" filminde yönetmişti.

Festivalin heyecanla beklenen ödülleri, 25 Mayıs'ta sahiplerini bulacak.

Geri Dön 16 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN