Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Şubat 2024 Salı

7 çocuklu anne sokakta kalmaktan korkuyor

Fransa'da, sosyal yardımlardan haksız kazanç elde ettiği gerekçesiyle, 7 çocuklu kadının 22 bin 500 avroyu geri ödemesine karar verildi. Kadın, "Hiçbir şeyim kalmadı, sonunda sokağa düşeceğim" dedi.

7 çocuklu anne sokakta kalmaktan korkuyor

Fransa’da bir kadının 2019 yılından bu yana Aile Yardım Fonu’ndan (CAF) haksız kazanç elde ettiği iddia edildi. Fransız mahkemeleri, 7 çocuklu kadının başka biriyle aynı evde yaşamasına rağmen bildirimde bulunmadığı için 22 bin 500 avroyu geri ödemesine hükmetti. Kadın mahkeme çıkışı yaptığı açıklamada, "Hiçbir şeyim kalmadı, sonunda sokağa düşeceğim" diye konuştu.

Korona salgını sırasında, 19 yaşındaki kızına kanser teşhisi konulan kadın, günlük ebeveyn desteğinden yararlanmak için CAF’ye başvurdu. Birkaç ay sonra, CAF’den gelen bir temsilci, arkadaşıyla birlikte yaşadığından dolayı yardım alma hakkının olmadığını söyledi. Bunun üzerine 7 çocuklu anneden, arkadaşının yanına taşındığı tarihten beri aldığı 19 bin avroluk yardımla birlikte 3 bin 500 avroluk ceza ödemesi talep edildi. Anne, mahkemeye ortak kira sözleşmesini destekleyen kanıtlar sundu. Ancak bu, anneyi ‘dolandırıcılıkla’ suçlayan CAF için yeterli olmadı.

Bu ay tüm yardımların durduğunu ve şimdiye kadar borcunun yalnızca 3’te birini ödediğini söyledi. Hikâyenin ortaya çıkmasının ardından, CAF, durumu yeniden inceleme sözü verdi.

Geri Dön 27 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN