Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Ocak 2023 Salı

690 aracın kundaklandığı Fransa'da yılbaşı 'sakin’ geçti

Fransa'da 2005'teki başlayan yeni yılda araç kundaklama furyasında bu yıl 690 araç yakıldı. Yeni yıl kutlamalarının 'sakin' geçtiğini söyleyen İçişleri Bakanı Gerard Darmanin, kundaklamaların yüzde 20 azaldığını söyledi.

Fransa'da bir milyon kişi başkent Paris'in ünlü bulvarı Champs-Elysee'de yeni yılı kutladı. Korona salgını sebebiyle iptal edilen havai fişek gösterileri de 2023 kutlamalarında izin verildi.

Ülkede geleneksel araç kundaklama olayları bu sene de devam etti. Bazı mahallelerde protesto biçim olarak yapılan yakma olayları Ekim 2005'teki göçmen ayaklanmasının ardından başladı. Sekiz binden fazla aracın yakılmasıyla başlayan furyada kundaklama olayları 2019'dan beri düzenli olarak azalıyor. Yetkililer, mahallelerin 'kim daha çok araç yakacak' diye birbiriyle yarışmasını engellemek için, kundaklanan araç sayısının paylaşılmamasını istedi. İçişleri Bakanı Gerard Darmanin'in, 'sakin' geçtiğini söylediği yılbaşı gecesi 490 kişi gözaltına alındı. Darmanin, kundaklamaların bu yıl yüzde 20 azaldığını da belirtti. 

Geri Dön 03 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN