Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Mart 2024 Pazartesi

66 çiftçi gözaltına alındı

Fransa'da, hükûmetin tarım politikalarını protesto etmek için Zafer Takı'nın çevresini kapatan çiftçilerden 66 kişi gözaltına alındı.

Fransız çiftçiler, "Fransız tarımını kurtarmak" amacıyla Paris'teki ünlü Zafer Takı'nın çevresinde trafiği traktörler ve saman balyalarıyla kapattı. Protesto, kısıtlayıcı çevre kuralları, Avrupa Birliği dışından gelen ucuz ithalatın yarattığı rekabet ve düşük gelirler gibi sorunlara dikkat çekmek için düzenlendi. Çiftçiler, Champs-Elysees caddesi üzerinde pankartlar açarak toplandı.

"Fransa'da tarımı kurtarmak için bir çığlık"

Çiftçi Axel Masson ve yaklaşık 100 meslektaşı sabah saatlerinden itibaren ana kavşakta barışçıl ve yasalara saygılı bir şekilde bir araya geldi. Çiftçi sendikası, Zafer Takı'nın sembolik ve barışçıl bir şekilde ele geçirildiğini sosyal medya hesabından duyurdu ve bu hareketi 'Fransa'daki tarımı kurtarmak için bir çığlık' olarak nitelendirdi. Sendika, finansal sıkıntı içindeki çiftliklerin yüzde 45'inin kurtarılması için acil eylem çağrısında bulundu.

66 çiftçi gözaltına alındı

Çiftçiler, maddi sıkıntılar nedeniyle intihar eden meslektaşlarının anısına çelenk bırakarak devletin kendilerini duymadığını ifade etti. Fransız polisi, protestoya katılan 66 çiftçinin gözaltına alındığını açıkladı.

Üçüncü ülkelerden tarım işçisi alınacak

Devam eden çiftçi protestolarına yanıt olarak Fransız hükûmeti, Türkiye dahil üçüncü ülkelerden mevsimlik tarım işçisi alınacağını duyurdu. Bu işçilere aylık ortalama 3 bin avro maaş ödenmesi planlanıyor. Fransa'ya mevsimlik tarım işçisi olarak gitmek isteyenlerin temel Fransızca bilgisi ve tarım işinde deneyim sahibi olmaları gerekiyor.

Geri Dön 04 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN