Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
28 Ocak 2023 Cumartesi

2022’deki doğal afetler, 10 milyar avro zarara yol açtı

İklim krizi ile artan doğal afetler, Fransa'yı 10 milyar avro zarara uğrattı. Bu son 23 yılın en yüksek seviyesi. 

Fransa’da doğal afetlerin maliyeti son 23 yılın en yüksek seviyesine çıktı. Fransız sigorta şirketleri federasyonu, giderek daha yoğun ve sık hale gelen doğal afetlerin 2022’de Fransa’da 10 milyar avro kayba neden olduğunu açıkladı. 

Federasyon Başkanı Florence Lustman, geçen yıl yaşanan şiddetli fırtınalar, seller, kuraklık ve sıcak hava dalgalarını hatırlatarak ‘korkunç bir yıldı’ ifadelerini kullandı, yaşanan doğal felaketlerin küresel ısınmanın doğrudan bir sonucu olduğunu belirtti. 

Lustman, iklim değişikliğinin artan etkileri nedeniyle, önümüzdeki yıllarda durumun daha da kötüleşebileceği yönünde görüş bildirdi: Federasyon, doğal afetlerin yol açtığı masrafların önümüzdeki 30 yıl içinde 140 milyar avroyu aşacağını öngörüyor. 

İsviçreli sigorta şirketi Swiss Re de, 2022’deki doğal afetlerin dünya çapında 246 milyar avroluk ekonomik kayba neden olduğunu hesaplamıştı. 

Geri Dön 28 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN