Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
30 Haziran 2023 Cuma

15 yaşından küçükler veli izni olmadan sosyal medyaya kaydolamayacak

Fransız Ulusal Meclisi, 15 yaşın altındaki çocukların sosyal medya platformlarını kullanmasını veli iznine tabi tutan yasa tasarısını onayladı. 

Sosyal medyada nefret söylemleriyle mücadele etmeyi hedefleyen tasarı, mecliste oy birliğiyle kabul edildi. Tasarı, Senato’da da onaylanması durumunda yürürlüğe girecek.

Tasarıya göre, platformların, kullanıcılarının yaşını doğrulaması ve 15 yaşından küçük kullanıcılar için veli izni olup olmadığını kontrol etmesi zorunlu olacak. Bu kuralı ihlal eden platformlar, küresel cirosunun yüzde 1’ine kadar para cezasıyla karşı karşıya kalacak. Veliler, platformlardan, 15 yaşından küçük çocuklarının hesaplarını askıya almalarını talep edebilecek. 

Geri Dön 30 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN