Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Ocak 2023 Perşembe

11 milyon Fransız kendini yalnız hissediyor

Yapılan bir ankete göre Fransa'da 15 yaş üstü kişilerin yüzde 20'si, yani yaklaşık 11 milyon insan yalnız hissediyor. Bu, yoksullukla orantılı olarak artıyor.

Fondation de France tarafından yapılan ankete göre, Fransa’da 15 yaş ve üzerindekilerin yüzde 20’si, yani yaklaşık 11 milyon kişi kendini yalnız hissediyor. Araştırmaya göre, yalnızlık hissedenlerin oranı, yoksullukla orantılı olarak artıyor. 

Ankete katılanların yüzde 17’si, çevresinde aile üyeleri, arkadaşlar, komşular olmasına rağmen yalnız hissediyor, sosyal ilişkilerinin ‘nitelik ve doğasının’ yetersiz olduğunu düşünüyor. 

Ankete göre yalnızlık hissi, çalışmayanlar (çoğunlukla ev kadınları), lise veya üniversite diploması olmayanlar, bekar ebeveynler, bakım evi sakinleri ve hapishane mahkumları arasında daha yaygın. 

Geri Dön 26 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN