Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Haziran 2023 Perşembe

100 yaşında öldü, 8 milyon avroluk mirasını doğduğu kasabaya bıraktı

Fransa’da 100 yaşında hayatını kaybeden Romaine Carles isimli bir Fransız kadın, doğduğu günden bu yana hiç ayrılmadığı kasabasına 7 milyon 960 avro miras bıraktı.

Kadın, mirasının küçük bir bölümünün engelliler için açılacak bakımevine harcanmasını, ve mezarının bakımının düzenli olarak yapılmasını şart koştu. 

Hayatı boyunca Fransa’nın Nice kenti yakınlarındaki Roquefort-les-Pins kasabasında yaşayan kadının tüm mirasını kasabaya bırakması, kasaba sakinlerini şaşırttı. Kadının verdiği bu kararı kimseyle paylaşmadığı, hem de kararı, hayatını kaybetmeden yirmi yıl önce aldığı belirtildi. 

Yaklaşık 8 milyon avroluk miras, 7 bin nüfuslu kasabanın bir yıllık masraflarının tamamını karşılamaya yetiyor.

 

Geri Dön 08 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN