Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Mayıs 2023 Çarşamba

Yaşlı Kıta yaşlanıyor

Avrupa İstatistik Kurumu Eurostat’ın hazırladığı rapora göre, Avrupa Birliğinde yaşayanların beşte birinin 65 yaş üzeri olduğu, 20 yaş altındaki nüfusun azaldığı ortaya çıktı.

Avrupa İstatistik Kurumu Eurostat Avrupa nüfusuna ilişkin bir rapor hazırladı. Verilere göre, Avrupa nüfusu, 2020'ye kıyasla 585 bin azalarak, 446,7 milyon olarak hesaplandı. 

Yaş ortalaması 44,4

2022’de AB'nin yaş ortalaması ise 44,4 olarak kayıtlara geçti. Veriler aynı zamanda, kadınların ortalama 82,9; erkeklerin ise 77,2 yıl yaşadığını ortaya koydu.

20 yaş altı nüfus azaldı

Raporda, AB'de yaşayanların beşte birinin 65 yaş ve üzerinde olduğu ve 20 yaş altındaki nüfusun azaldığı belirtildi. Ayrıca, Avrupa’da kadınlardaki en uzun yaşam süresinin İspanya’da; erkeklerde ise İsviçre’de olduğu bilgisi verildi.

Almanya yaşam süresi sıralamasında en altlarda

Federal Nüfus Araştırmaları Enstitüsü (BiB) ve Max Planck Enstitüsü verilerine göre; Almanya, 16 Batı Avrupa ülkesinde ortalama yaşam süresi sıralamasında en altlarda yer alıyor. Almanya’da kadınlar 83,3; erkeklerse 78,8 yaşına kadar yaşıyor.

Geri Dön 17 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN