Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Haziran 2023 Cuma

"Yapay zeka atom bombası kadar tehlikeli"

Bazı bilim insanları, yapay zekanın getirebikeceği tehlikelerin salgın hastalıklar veya nükleer savaş kadar yüksek olduğu görüşünde.

Bilim insanları ve yapay zeka araştırmacıları yapay zeka tehlikesinin hafife alınmaması gerektiğini belirtti. Uzmanlar, yapay zeka tehlikelerinin salgın hastalık veya nükleer savaş kadar yüksek olduğunu söylüyor. Öncü isimlerden biri olan Geoffrey Hinton, Google’daki görevinden istifa ettikten sonra yapay zeka tehlikelerinin oldukça korkutucu olduğunu söyledi. Hinton’a göre, sohbet robotları yakında insan beyninin bilgi kapasitesini aşacak ve kötü niyetli kişiler, yapay zeka ile kötü şeyler yapabilecek.

Avrupa’da düzenleme

Öte yandan; Avrupa Birliği Komisyonu, çalışanlarına kritik işlerde ChatGPT gibi yapay zeka botlarını kullanmamalarını istedi. Son dönemde yaygınlaşan yapay zeka sohbet robotlarının kullanımına sınırlama getirecek düzenlemeler de hazırlanıyor.

Düzenlemeler çerçevesinde; yapay zeka kullanılırken, kamuya açık olmayan bilgiler buraya yazılamayacak. Yapay zekanın vereceği yanıtların yanlış veya taraflı olabileceği konusunun farkında olunacak. Yapay zekanın fikri mülkiyet haklarını ihlal edip etmediği konusu da göz önünde bulundurulacak. Yapay zeka tarafından üretilen bilgiler asla resmi belgelere kopyalanıp yapıştırılmayacak.

Geri Dön 02 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN