Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
19 Mayıs 2023 Cuma

Uzmanlardan kuraklık tavsiyesi: Her seferinde sifon çekmeyin

İspanya’da kuraklık alarmı verildi ve su kısıtlılığı rekor düzeye ulaştı. Uzmanlar dünya genelinde artan kuraklık nedeniyle su kaynaklarının azaldığına dikkat çekerek tasarruf çağrısında bulunuyor.

İspanya’da kuraklık alarmı verildi ve su kısıtlılığı rekor düzeye ulaştı. Bild gazetesinin haberine göre, 72 bin insanın su ihtiyacı tankerle sağlanıyor. Resmi kurumlardan yapılan açıklamada, Barcelona ve çevresindeki 6 milyonluk nüfusun önümüzdeki aylarda ciddi bir su kıtlığıyla karşılaşabileceği belirtildi.

Sifon çekmek yerine temizlik sularını kullanma çağrısı

Uzmanlar dünya genelinde artan kuraklık nedeniyle su kaynaklarının azaldığına dikkat çekerek tasarruf çağrısında bulunuyor. Araştırmalara göre, bir aracı yılda 12 kez yıkamak için ortalama 1.800 litre su harcanırken, yıkama sıklığı iki ayda bire düşürüldüğünde tüketim oranı, doğal olarak yarıya, yani 900 litreye kadar düşüyor. Tuvaletlerde yılda 16 bin 700 litre su harcandığı belirtilirken, temizlik sularının biriktirilerek tuvalete dökülmesi ve çift kademeli sifonlarla 4 bin 200 litreye kadar su tasarrufu yapılabileceği ifade ediliyor.

Almanya'da 20 yılda 15 kilometreküp su kaybı

Federal Çevre Dairesi’nin verilerine göre Almanya’da son 20 yılda 15 kilometreküp su kaybedildi. Leibniz Bilgi Merkezi ve Federal Çevre Dairesi iklim değişikliği nedeniyle ilerleyen yıllarda Almanya’da arz krizi yaşanabileceğini ve su kullanımında kimin önceliği olduğuyla ilgili tartışmalar başlayabileceğini belirtti.

Geri Dön 19 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN